Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą, mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa. Jeżeli zachodzi potrzeba dodatkowych informacji prosimy o skontaktowanie się, odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Atrakcje naszego regionu

Bieszczady to region, który jest przyjazny turystom, a przygotowane atrakcje nie zapominają także o dzieciach. To dla nich mamy szereg różnorodnych atrakcji, by dzieciństwo kojarzyło im się z niezapomnianymi górami. Jedną z nich jest niewątpliwie jazda konna, a zimą kulig który na pewno będzie niezapomnianą przygodą. Poza tym dzieciom i rodzicom polecamy ścieżki edukacyjno – przyrodnicze, dzięki którym poznacie Państwo bieszczadzką roślinność i zwierzęta. Dla tych, którzy kochają piesze wycieczki, polecamy oczywiście wędrówki po górskich szlakach, a tym zmęczonym niezapomnianą przejażdżkę leśną kolejką. Poza pięknymi widokami polecamy również skansen w Sanoku, który jest jednym z najpiękniejszych muzeów na powietrzu w całej Europie. Poza tym należy zobaczyć zaporę na jeziorze Solińskim. Nasze Bieszczady mają bardzo wiele do zaoferowania, a to co chcecie Państwo zobaczyć, zależy tylko i wyłącznie od was.

Kulig


Zapraszamy na kuligi, które organizujemy w malowniczych bieszczadzkich lasach. Kulig to przede wszystkim miły wypoczynek na świeżym powietrzu oraz chwile z rodziną lub przyjaciółmi, których nigdy nie zapomnimy.

  • Organizujemy na miejscu

Jazda konna oraz przejażdżki bryczką

Miłośników koni zapraszamy na jazdy konne w terenie oraz jednodniowe rajdy. Trasy jazd konnych prowadza przez tereny dawnych bitw I i II wojny światowej, szlakami kurierskimi i partyzanckimi oraz po nie istniejących już bieszczadzkich wsiach. Mamy 3 konie rasy małopolskie, które są dobrze ujeżdżone i nie stwarzają problemow w terenie. Poza tym oferujemy również przejażdżki bryczką, podobnymi trasami.

  • Organizujemy na miejscu


Bieszczadzka kolejka leśna

Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Lipie, na pewno usłyszy o słynnej "bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się do Majdanu k/Cisnej, gdzie znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej.


  • 47 km do kolejki leśnej

Jezioro solińskie z zaporą wodną


Jezioro Solińskie jest tak piękne, że często nazywane jest "bieszczadzkim morzem". Otoczone wzgórzami sztuczne jezioro zajmuje 22 km2 powierzchni, a imponująca długość jego urozmaiconej linii brzegowej dochodzi do 150 km. Jezioro Solińskie poza tym jest bardzo popularne wśród żeglarzy i kajakarzy ze względu na walory krajobrazowe. Warto zatem popływać po Jeziorze Solińskim kajakiem, żaglówką lub statkiem, podziwiając okalające taflę wody szczyty Bieszczad. Nie można w tym miejscu zapomnieć o odwiedzeniu zapory na jeziorze Solińskim, która robi ogromne wrażenie. Jej budowa trwała 12 lat i jest największym tego typu obiektem w Polsce.

  • 25 km do zapory solińskiej

Sanok


W Sanoku polecamy Muzeum Budownictwa Ludowego, które zostało uznawane za jedno z najciekawszych muzeów "pod chmurką" w Polsce. Zgromadzono tam dawne budowle pochodzące z Bieszczadów, Beskidu Niskiego i ich pogórzy.
Polecamy również szesnastowieczny gmach sanockiego zamku, w którym mieści się Muzeum Historyczne. Poza tym należy odwiedzić rynek w Sanoku, który powstał podczas przebudowy miasta za czasów zaboru austriackiego. Przy rynku znajdują się kościół i klasztor Franciszkanów, eklektyczny ratusz miejski w ciekawym kolorze różowym, a także budynek z 1870 r., w którym urzędują władze administracyjne miasta. Kamieniczki wokół rynku pochodzą z przełomu XVIII i XIX w. Najciekawiej rynek wygląda nocą, kiedy włącza się podświetlenie fontann i rozbrzmiewa muzyka.

  • około 50 km do Sanoka

Copyright © 2012 Domki w Zaciszu - Wszystkie prawa zastrzeżone

Yankes by www.logsped.pl